יחד, מעבר למליםהעצמת א.נשים וקידום השלום

מיכל גוטרמן - נעים יחד

משך הקבוצה: 8 מפגשים של שעתיים, פעם בשבוע.

אופן המפגשים: מפגשים וירטואליים בזום.

מועד: טרם נקבע, וייקבע בהמשך, בהתאם למשתתפים.

עלות השתתפות: 60 ש''ח למפגש, 480 ש''ח לכל סדרת המפגשים .

-----

מבנה המפגשים:
כל מפגש ייפתח בכמה דקות של הקשבה לגוף ותנועה חופשית עם מוזיקה.
נמשיך במעגל שיתוף ויצירת מרחב של אמפתיה עמוקה - נלמד את עקרונות האמפתיה וההקשבה לרגשות ולצרכים לפי התקשורת המקרבת. נתנסה ונחווה קבלת ומתן אמפתיה.
לקריאה נוספת על תקשורת מקרבת ואמפתיה: https://katzr.net/7a4c53

נסיים בתרגול משותף של מנהיגות ממוקדת-גוף:
משאב יקר-ערך וזמין תמיד שיש לנו - הוא הגוף שלנו. הגוף - הוא האדמה שלנו, הוא חלק מהטבע, האנושי והכללי. אנו חיים בתוכו אך רוב הזמן לא מתייחסים אליו ולא שמים לב מה קורה לנו בו, כי אנחנו ממוקדים בראש, במחשבות...
במפגשים נלמד לחוש את אנרגיית החיים שלנו, איפה היא אצורה ועצורה, ונאפשר לה תנועה וזרימה. נבין איך אנרגיית החיים שלנו וההנעה שלה בגוף יכולה לתמוך במהלכים שאנו רוצים להוביל בחיינו. ואיך דרכה ובאמצעותה אנו יכולים להנהיג את חיינו באופן מלא ושלם יותר.
לקריאה נוספת על מנהיגות ממוקדת-גוףhttps://johnamaral.com

-----

לפרטים: מיכל גוטרמן, 050-7942353 , mmgfalk@gmail.com 

להרשמהhttps://forms.gle/DrKAxz1xKwuA2hmG7

-----

מיכל: תפיסת העולם שהובילה אותי לפתיחת הקבוצה:

אחד האתגרים המשמעותיים של הקיום האנושי בחברה המודרנית - הוא הלבדיות והבדידות. ואחד המשאבים החזקים והתומכים שיש לנו בחיים האלה  - זה כוח היחד.
במשך זמן ארוך מאד, 250,000 שנה האנושות שגשגה הודות לחיי שיתוף: חיינו יחד, בקבוצה קטנה, קרוב לטבע ולאדמה. חיינו את המקצבים הטבעיים ואת המחזוריות השלמה, נתמכים בהם ואחד בשני. לפני זמן לא ארוך, כמה אלפי שניים בודדות, האנושות פנתה לכיוון חדש. מאז שהתרחקנו מחיי קהילה טבעיים, הצורך ביחד תומך - לא רק שלא פחת אלא אף עלה משמעותית, עקב אורח חיינו המאתגר, שהרבה פחות מותאם לנו, בני האנוש.
אנחנו כמובן לא מבודדים ובודדים לגמרי - רובנו מוקפים באנשים ומקבלים תמיכה מקרובים ומאחרים, אבל יחד עם זאת רבים מאד חווים בדידות קשה, מצוקות וקושי לחוש שלמים ומלאים בחיים. אנחנו חווים את עצמנו לבד בעולם.
אל מול מצב הדברים הזה, אני מאמינה שיצירה של 'שבטים' מודרניים - קהילות וקבוצות של אנשים התומכים ונתמכים זה בזה, היא דבר מתבקש ומרפא, משאב יקר-ערך, אי של שפיות ושיתופיות בתוך עולם היררכי המבוסס על הפרדות, נפרדות ושליטה. ואני אומרת זאת מניסיון. אני חברה בקבוצות רבות ושונות, היום ובעבר, ובשנים האחרונות גם מנחת קבוצות, ואני נוכחת פעם אחר פעם איך קבוצות המתרגלות וחיות שיתוף, המבוססות על אמון והקשבה, יוצרות חוויות של קירבה עמוקה בין משתתפיה והיחד שנוצר בהן הופך לעמוד תווך משמעותי ולתמיכה אדירה בחייהם.